صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

میزان بودجه تبلیغات گوگل ادز اهمیت بالایی دارد

اگر به دنبال معرفی کسب و کار و حرفه خود به کاربران مختلف هستید، گوگل ادز بهترین گزینه برایتان خواهد بود. در حال حاضر نیز بسیاری از مالکین کسب و کارها از آن برای تبلیغات استفاده می‌کنند. اما سوالی که درباره این سرویس مطرح می‌شود این است که برای انجام این تبلیغات به چه میزان بودجه‌ای نیاز داریم؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که برای انجام تبلیغات در گوگل ادز و کسب درآمد، لازم نیست که با بودجه زیادی اقدام کنید. بلکه باید بودجه‌ای را که در اختیار دارید، به صورت محدود و البته هوشمندانه خرج کنید. در این مطلب از ادستیتو بودجه مناسب برای تبلیغات گوگل را بررسی و معرفی می‌کنیم.

انجام تبلیغات در گوگل ادز

بودجه مناسب جهت انجام تبلیغات در گوگل ادز

برای انجام تبلیغات خود در گوگل، باید در مورد بودجه مناسب و گزینه‌های پیشنهادی تصمیم بگیرید و به صورت هوشمندانه اقدام کنید. بودجه شما برای یک کمپین جداگانه با محدودیت شارژ تعیین می‌کند. بنابراین، باید میانگین مبلغی باشد که توانایی پرداخت روزانه آن را دارید. البته بسته به نحوه مدیریت پیشنهادات، هزینه‌های واقعی شما ممکن است کمتر هم باشد.

حداکثر پیشنهاد هزینه به ازای هر کلیک شما (حداکثر پیشنهاد CPC) بیشترین مبلغی است که مایل هستید برای یک کلیک روی تبلیغ خود بپردازید. با مدیریت پیشنهادات خود، ممکن است بر میزان ترافیک دریافتی تبلیغات و همچنین بر بازگشت سرمایه (ROI) آن‌ها تاثیر بگذارید. به این صورت که با پیشنهادهای بالاتر، کمپین شما احتمالا ترافیک بیشتری دریافت خواهد کرد. البته برای این مورد، باید هزینه به مراتب بیشتری را پرداخت کنید. در مقابل، می‌توانید به سراغ پیشنهادات کمتر بروید که مقرون به صرفه هستند.

نحوه عملکرد بودجه کمپین

با کمک Google Ads، این امکان را دارید که یک بودجه روزانه متوسط یا یک بودجه مشترک را برای کمپین مورد نظرتان تعیین کنید. شما می‌توانید با میانگین مبلغی که می‌خواهید در روز در آن کمپین خرج کنید، میانگین بودجه روزانه تعیین کنید. این در حالی است که اگر می‌خواهید میانگین بودجه را در همه کمپین‌ها بررسی کنید، می‌توانید به سراغ ستون «بودجه» در زیر تب کمپین‌ها بروید. اما اگر ترجیح می‌دهید بودجه خود را به صورت ماهانه به جای روزانه در نظر بگیرید، می‌توانید بودجه ماهانه خود را با ضرب متوسط بودجه روزانه خود در 30.4 (میانگین تعداد روزهای در ماه) محاسبه کنید.

توصیه می‌کنیم که اگر در زمینه تبلیغات با گوگل ادز مبتدی هستید، متوسط بودجه روزانه 10 تا 50 دلار آمریکا یا حتی کمتر در نظر بگیرید. در ادامه، با بررسی شرایط، آشنایی با قابلیت‌های گوگل ادز و در صورت حرفه‌ای شدن و دریافت نتیجه دلخواه می‌توانید بودجه خود را بیشتر کنید.

بررسی بودجه مشترک در گوگل ادز

بررسی بودجه مشترک در گوگل ادز با یک مثال

بودجه‌های مشترک زمانی موثر هستند که تعدادی کمپین با هدف مشترک برای مشتری داشته باشید. برای مثال، زمانی که کمپین‌های فصلی دارید که مربوط به تعطیلات خاصی مانند شب سال نو یا روز هستند، می‌توانید یک بودجه مشترک را برای آن‌ها تعیین و هزینه‌های مربوط به این کمپین‌ها را به صورت یک‌جا محدود کنید.

فرض کنید 100 دلار در روز را به انجام تبلیغات در گوگل ادز اختصاص داده‌اید و می‌خواهید آن را به طور مساوی بین دو کمپین تقسیم کنید. در یک روز معین، یک کمپین می‌تواند تعداد بازدیدها و کلیک‌های کمتری نسبت به معمول داشته باشد و در نتیجه فقط ۴۰ دلار خرج شود. اما با یک بودجه مشترک، Google Ads می‌تواند 10 دلار باقیمانده را برداشته و دوباره به کمپین دوم اختصاص دهد تا نتایج کمپین شما را به طور کلی به حداکثر برساند.

تحویل بیش از حد یا Over Delivery در گوگل ادز

از آنجایی که ترافیک روز به روز در نوسان است، ممکن است Google به کمپین شما اجازه دهد در یک روز بیشتر از میانگین بودجه روزانه شما هزینه برداشت که به آن تحویل بیش از حد یا Over Delivery گفته می‌شود. با این حال، هزینه کمپین شما هیچ‌وقت از 2 برابر میانگین بودجه روزانه در یک روز بیشتر نمی‌شود.

اگر Google مسئولیت اغلب تبلیغات شما را بر عهده دارد و هزینه‌های انجام تبلیغاتتان در ماه از مبلغی که باید به صورت ماهانه پرداخت می‌کردید بیشتر شود، هزینه به صورت میانگین روزانه تعیین خواهد شد تا بیشتر از مبلغ پرداخت ماهانه نشود.

قیمت‌گذاری در گوگل ادز

قیمت‌گذاری در گوگل ادز به چه صورت است؟

وقتی بسیاری از مردم به یک مزایده فکر می‌کنند، اغلب به فکر فروخته شدن جایزه برای بالاترین پیشنهاد می‌افتند. اما حراج آگهی گوگل از کیفیت و قیمت برای تعیین موقعیت آگهی شما استفاده می‌کند. بنابراین، حتی اگر رقبای شما بیشتر از شما پیشنهاد دهد، باز هم می‌توانید با کلمات کلیدی و تبلیغات بسیار مرتبط، موقعیت بالاتری را با قیمت پایین‌تر کسب کنید.

راه‌های مختلفی برای تنظیم پیشنهادات در گوگل ادز وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید تنظیمات را روی خودکار قرار دهید تا استراتژی پیشنهادات به صورت خودکار تعیین شود. اما در صورت تمایل می‌توانید گزینه CPC دستی را هم انتخاب کنید.

تعدیل پیشنهادات در گوگل ادز

شما می‌توانید تنظیمات پیشنهادی را در گوگل ادز به گونه‌ای تنظیم کنید که قیمت‌های پیشنهادی شما را در زمانی که آگهی شما در حال تلاش برای نمایش داده شدن در تلفن‌های همراه است، در شرایط خاصی افزایش یا کاهش دهد. این تعدیل قیمت باعث می‌شود تا روی زمان و پوزیشن آگهی‌ها کنترل بیشتری داشته باشید. لازم به ذکر است که می‌توانید مطابق با نیاز خود شرایط تعدیل پیشنهادات گوگل ادز را شخصی‌سازی کنید.

گوگل ادز؛ قابل راه‌اندازی با کمترین بودجه ممکن

گوگل ادز؛ قابل راه‌اندازی با کمترین بودجه ممکن

به طور کلی، برای استفاده از گوگل ادز باید بودجه‌ای را به صورت روزانه یا ماهانه کنار بگذارید. اگر به دنبال استفاده از گوگل ادز هستید، می‌توانید از خدمات ادستیتو در این زمینه استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به بخش خدمات وب‌سایت ما مراجعه کنید یا با کارشناسان ادستیتو تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

آخرین مقالات ادستیتو
دور زدن تحریم های گوگل ادز

دور زدن تحریم های گوگل ادز | راهکار رشد و شکوفایی کسب‌وکارهای ایرانی در دنیای آنلاین

دور زدن تحریم های گوگل ادز برای کسب‌وکارهای ایرانی ممکن است تحریم‌های تبلیغاتی گوگل برای کسب‌وکارهای ایرانی، به‌ویژه برای آن‌هایی که با پیچیدگی‌های قوانین تجارت بین‌المللی آشنا نیستند، می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد. با تغییرات دائمی چشم‌انداز نظارتی کمپانی گوگل، کسب‌وکارهایی که در کشور ایران فعالیت می‌کنند، با چالش‌های مهمی در تبلیغات آنلاین محصولات یا خدمات […]

بیشتر بخوانید
کلیدواژه برای تبلیغات گوگل

کلیدواژه برای تبلیغات گوگل | برای انتخاب کلیدواژه مرتبط باید چه نکاتی را در نظر داشت؟

انتخاب کلیدواژه برای تبلیغات گوگل؛ اولین گام برای موفقیت کلیدواژه، کلیدواژه و باز هم کلیدواژه؛ پیدا کردن کلیدواژه‌های مناسب برای تبلیغات گوگل تعیین می‌کند که آیا سرنخ دریافت خواهید کرد و اینکه آیا کیفیت کلیدواژه‌ها به اندازه کافی خوب است تا برای شما بازگشت سرمایه و سودآوری به همراه داشته باشند یا اینکه فقط بودجه […]

بیشتر بخوانید
ایجاد کمپین گوگل ادز

ایجاد کمپین گوگل ادز | راهنمای ایجاد و تنظیمات

بهترین روش‌ها و ترفندهای ایجاد کمپین گوگل ادز در دنیای دیجیتال امروز، گوگل به‌عنوان مطرح‌ترین موتور جستجوگر و در عین حال یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های تبلیغاتی در جهان شناخته می‌شود. به همین دلیل بسیاری از کسب‌وکارها تلاش می‌کنند تا بیشترین بهره را از کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ببرند. اما ایجاد کمپین گوگل ادز در این پلتفرم […]

بیشتر بخوانید