صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

راهنمای گام‌به‌گام ساخت اکانت گوگل ادموب

برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن تلفن همراه که می‌خواهند از برنامه‌های خود کسب درآمد کنند، ساخت اکانت گوگل ادموب یک ضرورت است. با این حال، به‌خصوص اگر تازه‌وارد دنیای تبلیغات شده باشید این فرآیند می‌تواند یک چالش بزرگ برای شما باشد. اما نگران نباشید. چرا که ساخت اکانت در این سرویس اصول و مراحلی دارد که با پیروی از آن می‌توانید به راحتی و در کم‌ترین زمان این کار را انجام دهید. از این رو در این مطلب با صفر تا صد فرایند ساخت اکانت گوگل ادموب از پیش‌نیاز‌های آن گرفته تا مراحل راه‌اندازی این سرویس، آشنا می‌شویم.

راهنمای گام‌به‌گام ساخت اکانت گوگل ادموب

چرا ادموب برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن موبایل مهم است؟

ادموب یک پلتفرم تبلیغاتی مبتنی بر تلفن همراه است که به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن اجازه می‌دهد تا با نمایش تبلیغات در اپلیکیشن‌های تلفن همراه خود، کسب درآمد کنند. این سرویس گوگل برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن موبایل بسیار مهم است، زیرا راهی برای کسب درآمد از اپلیکیشن‌های آن‌ها و درآمدزایی بیشتر را فراهم می‌کند.

ادموب طیف گسترده‌ای از قالب‌های تبلیغاتی، از جمله تبلیغات بنری، تبلیغات بینابینی و تبلیغات ویدیویی جایزه دار را ارائه می‌دهد که می‌توانند به راحتی تنها با چند خط کد در اپلیکیشن شما ادغام شوند. علاوه بر ابزارهای قدرتمندی را برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن فراهم می‌کند تا عملکرد تبلیغات خود را تجزیه‌وتحلیل و آن‌ها را برای نتایج بهتر بهینه کنند. از این رو توسعه‌دهندگان می‌توانند معیارهایی مانند نرخ کلیک‌ها، نمایش‌ها و میزان درآمد را ردیابی کرده و از این داده‌ها برای تصمیم‌گیری آگاهانه درباره استراتژی کمپین‌های تبلیغات خود استفاده کنند.

ادموب متعلق به گوگل است، به این معنی که به مجموعه بزرگی از تبلیغ‌کنندگان و تبلیغات دسترسی دارد و تضمین می‌کند که توسعه‌دهندگان اپلیکیشن می‌توانند تبلیغات با‌کیفیتی را به کاربران خود نمایش دهند که می‌تواند منجر به تعامل بهتر و درآمد بیشتر شود.

ایجاد اکانت گوگل ادموب چه پیش‌نیازهایی دارد؟

قبل از شروع ساخت اکانت گوگل ادموب، چندین پیش‌نیاز وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید. اولین شرط، داشتن یک حساب کاربری معتبر گوگل است. اگر ندارید، قبل از ادامه باید یک حساب گوگل جدید ایجاد کنید. همچنین باید یک اپلیکیشن تلفن همراه یا وب‌سایتی داشته باشید که می‌خواهید با استفاده از ادموب از آن کسب درآمد کنید.

الزام دیگر این است که اپلیکیشن یا وب‌سایت شما باید با الزامات اپلیکیشن ادموب مطابقت داشته باشد. ادموب در اجرای الزامات خود بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کند، بنابراین قبل از درخواست ایجاد حساب ادموب، مطمئن شوید که اپلیکیشن یا وب‌سایت شما با تمامی این الزامات که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از عدم نمایش محتوای نامناسب، عدم تبلیغ فعالیت‌های غیرقانونی و عدم مشارکت در اقدامات متقلبانه، مطابقت دارد. قبل از اینکه بتوانید از اپلیکیشن یا وب‌سایت خود درآمد به دست بیاورید، باید یک روش پرداخت در حساب ادموب خود تنظیم کنید. از این رو قبل از راه‌اندازی حساب ادموب، مطمئن شوید که روش پرداختی مورد نظر را بر اساس دسترسی‌هایتان، به درستی انتخاب می‌کنید.

مراحل ساخت اکانت گوگل ادموب چگونه است؟

ساخت اکانت گوگل ادموب یک فرآیند ساده است که تنها در چند مرحله تکمیل می‌شود. ابتدا به وب‌سایت ادموب بروید و روی دکمه «Sign up» کلیک کنید. سپس از شما خواسته می‌شود که با حساب کاربری گوگل خود وارد شوید یا اگر از قبل اکانت ندارید، یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید.

پس از ورود به سیستم، به داشبورد ادموب هدایت می‌شوید، جایی که می‌توانید واحدهای تبلیغاتی (Ad Units) بسازید، درآمدها را پیگیری و نتایج تجزیه‌وتحلیل‌ها را مشاهده کنید. برای ایجاد اولین واحد تبلیغاتی خود، روی تب «Apps» و سپس روی دکمه «ADD APP» کلیک کنید.

مراحل ساخت اکانت گوگل ادموب 1

در ادامه فرایند ایجاد اکانت گوگل ادموب برای اپلیکیشن خود و کسب درآمد از آن، از شما خواسته می‌شود که جزئیات اپلیکیشن خود از جمله نوع پلتفرم (iOS یا Android)، نام اپلیکیشن و شناسه فروشگاه دانلود اپلیکیشن را وارد کنید.

مراحل ساخت اکانت گوگل ادموب 2

در این مرحله اکنون پس از وارد کردن جزئیات اپلیکیشن، از شما خواسته می‌شود که یک واحد تبلیغاتی ایجاد کنید. برای این کار کافی است که با کلیک بر روی گزینه «Ad Units»، در پنجره باز شده جدید بر روی گزینه «ADD AD UNIT» فشار دهید.

مراحل ساخت اکانت گوگل ادموب 3

باید اشاره کرد که در این مرحله می‌توانید قالب تبلیغی را که ترجیح می‌دهید، مانند تبلیغات بنری یا تبلیغات بینابینی و سایر انواع دیگر انتخاب و واحد تبلیغات مورد نظر را مطابق با ظاهر و کاربرد اپلیکیشن خود سفارشی‌سازی کنید.

مراحل ساخت اکانت گوگل ادموب 4

هنگامی که واحد تبلیغات شما ایجاد شد، می‌توانید شروع به ادغام آن در اپلیکیشن خود کنید. در همین زمینه گوگل ادموب دستورالعمل‌های دقیق و کدهایی را برای ادغام تبلیغات در اپلیکیشن شما ارائه کرده است که شروع کار را برای توسعه‌دهندگان تازه‌کار آسان می‌کند.

چگونه گوگل ادموب را با اپلیکیشن خود ادغام کنیم؟

پس از این که فرایند ساخت اکانت گوگل ادموب را با موفقیت پشت سر گذاشتید، زمان آن است که این سرویس را با اپلیکیشن خود ادغام کنید تا نمایش تبلیغات و جریان کسب درآمد شما شروع شود. مطمئن شوید که تبلیغات را قبل از انتشار اپلیکیشن خود به طور کامل آزمایش کنید تا مطمئن شوید که به درستی نمایش داده می‌شوند و مشکلی ایجاد نمی‌کنند.

فرایند ادغام گوگل ادموب با اپلیکیشن شما به‌صورت گام‌به‌گام عبارت‌اند از:

  • ابتدا باید ادموب SDKرا برای پلتفرم مورد نظر خود (اندروید یا iOS) دانلود و نصب کنید. می‌توانید SDK و دستورالعمل‌های راه‌اندازی آن را در وب‌سایت ادموب پیدا کنید
  • پروژه اپلیکیشن خود را باید در یک محیط برنامه‌نویسی دلخواه، مانند Android Studio یا Xcode باز کنید
  • ادموب SDKرا به پروژه خود وارد کنید. می‌توانید این کار را با افزودن فایل‌های SDK به مسیر ساخت پروژه خود انجام دهید
  • یک واحد تبلیغات در حساب ادموب خود ایجاد کنید
  • در کد اپلیکیشن خود، بسته به نوع تبلیغی که می‌خواهید نمایش دهید، یک شی AdView یا InterstitialAd را نمونه‌سازی کنید
  • شناسه واحد تبلیغات را برای شی AdView یا InterstitialAd خود بر روی شناسه واحد تبلیغاتی که در حساب ادموب خود ایجاد کرده‌اید، تنظیم کنید
  • تبلیغ را در AdView یا InterstitialAd بارگیری کنید و آن را در اپلیکیشن خود نمایش دهید

 

” چنانچه با نقد کردن درامد دلاری ادموب مشکل دارید شرکت ادستیتو میتواند با دارا بودن شرکت و حساب رسمی آمریکا در این راه به شما کمک کند ! “

 

تبلیغات گوگل ادموب با خدمات ادستیتو

ساخت اکانت و افزایش درآمد از تبلیغات گوگل ادموب با خدمات ادستیتو

ساخت اکانت گوگل ادموب یک فرآیند چالش‌برانگیز اما ساده است که تنها در چند مرحله تکمیل می‌شود. با پیروی از راهنمای گام‌به‌گام ذکر شده در این مقاله، می‌توانید حساب کاربری خود را ایجاد کرده و شروع به کسب درآمد با تبلیغات از اپلیکیشن تلفن همراه خود کنید. برای کسب‌وکارهایی که به دنبال ساخت اکانت و افزایش درآمد از تبلیغات گوگل ادموب هستند، پلتفرم ادستیتو به‌عنوان پارتنر رسمی گوگل در ایران، آماده ارائه خدمات گسترده‌ای در این زمینه است. از این رو هرگز زمان را از دست ندهید و همین حالا با کارشناسان مجرب ما تماس برقرار کنید.

آخرین مقالات ادستیتو
دور زدن تحریم های گوگل ادز

دور زدن تحریم های گوگل ادز | راهکار رشد و شکوفایی کسب‌وکارهای ایرانی در دنیای آنلاین

دور زدن تحریم های گوگل ادز برای کسب‌وکارهای ایرانی ممکن است تحریم‌های تبلیغاتی گوگل برای کسب‌وکارهای ایرانی، به‌ویژه برای آن‌هایی که با پیچیدگی‌های قوانین تجارت بین‌المللی آشنا نیستند، می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد. با تغییرات دائمی چشم‌انداز نظارتی کمپانی گوگل، کسب‌وکارهایی که در کشور ایران فعالیت می‌کنند، با چالش‌های مهمی در تبلیغات آنلاین محصولات یا خدمات […]

بیشتر بخوانید
کلیدواژه برای تبلیغات گوگل

کلیدواژه برای تبلیغات گوگل | برای انتخاب کلیدواژه مرتبط باید چه نکاتی را در نظر داشت؟

انتخاب کلیدواژه برای تبلیغات گوگل؛ اولین گام برای موفقیت کلیدواژه، کلیدواژه و باز هم کلیدواژه؛ پیدا کردن کلیدواژه‌های مناسب برای تبلیغات گوگل تعیین می‌کند که آیا سرنخ دریافت خواهید کرد و اینکه آیا کیفیت کلیدواژه‌ها به اندازه کافی خوب است تا برای شما بازگشت سرمایه و سودآوری به همراه داشته باشند یا اینکه فقط بودجه […]

بیشتر بخوانید
ایجاد کمپین گوگل ادز

ایجاد کمپین گوگل ادز | راهنمای ایجاد و تنظیمات

بهترین روش‌ها و ترفندهای ایجاد کمپین گوگل ادز در دنیای دیجیتال امروز، گوگل به‌عنوان مطرح‌ترین موتور جستجوگر و در عین حال یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های تبلیغاتی در جهان شناخته می‌شود. به همین دلیل بسیاری از کسب‌وکارها تلاش می‌کنند تا بیشترین بهره را از کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ببرند. اما ایجاد کمپین گوگل ادز در این پلتفرم […]

بیشتر بخوانید