صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

چرا باید از تبلیغات گوگل استفاده کنیم؟ (بخش دوم)

در این مقاله به ادامه پاسخ به این سوال میپردازیم و 5 دلیل دیگر که ادامه مقاله قبلی “چرا باید از تبلیغات گوگل استفاده کنیم ؟ (بخش اول) ” است را به صورت کامل شرح میدهیم !

۵. ساده‌تر بودن تبلیغات گوگل نسبت به سئو

همان‌طور که می‌دانید ادستیتو نماینده رسمی گوگل ادز در ایران بوده و سال‌ها است که در حوزه سئو و PPC با متخصصان باتجربه فعالیت می‌کند. در این مدت زمان که کمپین‌های PPC  زیادی را اجرا کرده‌ایم متوجه شدیم که برای داشتن یک کمپین تبلیغاتی خوب تلاش‌های بسیار کمتری نسبت به تلاش‌های سئو نیاز داریم.

ساده‌تر بودن تبلیغات گوگل نسبت به سئو

در واقع شاید به روز نگه داشتن یک وب‌سایت سخت‌ترین کاری باشد که می‌توان آن را انجام داد. ساده‌ترین کاری که برای افزایش ترافیک ارگانیک یک سایت باید انجام دهیم نیاز به یک تیم سه تا پنج نفره دارد که به صورت مداوم محتوای سئو آن را تولید کنند. سپس روی بهینه‌سازی و ایجاد لینک برای وب‌سایت تلاش‌های بی‌وقفه خود را انجام دهند! گرچه این کار در ظاهر سرگرم‌کننده، خلاقانه و باارزش به نظر می‌رسد اما دانستن این که ما می‌توانیم برای ارائه سرنخ‌های بیشتر روی تبلیغات کلیکی کار کنیم، آرامش خاطر و زمان بیشتری را به ما خواهد داد.

اگر مقالات قبلی ما را خوانده باشید احتمالاً شما هم به این نتیجه رسیده­اید که یادگیری گوگل ادز آسان‌تر است، چرا که اطلاعات متناقض کمتری در یادگیری آن وجود دارد.

۶. افزایش میزان تسلط گوگل ادز بر SERP ها

گوگل ادز در اصل یکی از فرزندان شرکت گوگل به شمار می‌رود که حدود ۹۷ درصد از درآمد آن را تشکیل می‌دهد. علاوه بر این در نظر داشته باشید که باگذشت زمان شیوه فعالیت serp نیز تغییر کرده، به‌طوری که جای تبلیغات به نتایج ارگانیک داده شده است. در نگاه اول این موضوع می‌تواند برای سئوکاران و کاربران گوگل خسته‌کننده به نظر برسد اما زمانی که درگیر تبلیغات PPC  باشیم قطعاً همه چیز در این مورد بد نخواهد بود! تنها کاری که باید انجام دهیم این است که تلاش کنیم پیام خود را در SERP به نوعی نمایش دهیم که کاربر روی آن کلیک کند.

نکته: فراموش نکنید که در جستجوهایی که با هدف تجاری انجام می‌شوند دو تا سه کلیک در صفحه اول سایت‌ها صورت می‌گیرد.

۷. قالب‌های جذاب تبلیغات گوگل

قالب‌های تبلیغات گوگل می‌توانند نسبت به نتایج ارگانیک جذاب‌تر باشند. در چند سال گذشته گوگل بسیاری از قالب‌های تبلیغاتی جدید خود را مانند تبلیغات فهرست محصولات و تبلیغات درون ویدئویی را در پلتفرم یوتیوب ارائه کرده است. انگیزه گوگل از انجام این کار این است که تبلیغات با جذابیت بیشتری برای مخاطب نمایش داده شوند و این گونه تعداد کلیپ‌های بیشتری دریافت شود که این موضوع به معنای درآمد بیشتر برای خود گوگل است. علاوه بر این تعداد کلیک‌ها هر چقدر که بیشتر شود، نمایش تبلیغ برای تبلیغ‌کنندگان نیز بهتر می‌شود؛ بنابراین بهتر است از قالب‌ها و برنامه‌های افزودنی جدید گوگل برای تبلیغات خود استفاده کنیم. از نظر ما با وجود این قالب‌ها و افزونه‌های تبلیغاتی، لیست‌های ارگانیک در مقایسه با آنها خسته‌کننده به نظر می‌رسند.

قالب‌های جذاب تبلیغات گوگل

۸. ترافیک تبلیغات گوگل بهتر از ترافیک ارگانیک تبدیل می‌شود

قطعاً داشتن ترافیک ارگانیک خوب است و ما آن را انکار نمی‌کنیم! با این حال نشانه­هایی وجود دارد که نشان می‌دهد در کمپین‌های تبلیغاتی ترافیک‌هایی که بر اساس جستجوهای پولی به دست می‌آید تعداد تبدیل بیشتری نسبت به ترافیک ارگانیک دارند. اما توجه داشته باشید که این نرخ تبدیل نسبت به صنعتی که در آن فعالیت داریم می‌تواند متفاوت باشد و تا زمانی که تلاش نکنیم نتیجه خوبی به دست نخواهیم آورد. از طرفی ترافیکی که بر اساس جستجوهای پولی به دست می‌آید هدفمندتر از سایر جستجوها است.

۹. تبلیغات گوگل مکمل سایر کانال‌های بازاریابی هستند

گوگل ads  می‌تواند به عنوان یک مکمل برای تمامی تلاش‌های بازاریابی ما عمل کند. بازاریابی مجدد در واقع یک روش بسیار قدرتمند برای استفاده از تبلیغاتی است که به منظور هدف قراردادن افراد علاقه‌مند به کسب‌وکار ما انجام می‌شود. از طریق بازاریابی مجدد گوگل ادز می‌توانیم تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایت را توسط کوکی‌ها دنبال کنیم. به این ترتیب تبلیغات نمایشی که ایجاد می‌کنیم می‌توانند در سراسر اینترنت برای آنها نمایش داده شوند و به نوعی ماندگاری بالایی را از برند ما در ذهن آن‌ها ایجاد کنند.

۱۰. رقبا هم از تبلیغات گوگل استفاده می‌کنند

وقتی که رقبای شما از تبلیغات گوگل برای رسیدن به مخاطبان هدف و سر نخ استفاده می‌کنند، چرا شما این کار را انجام ندهید؟ در سال‌های اخیر تعداد زیادی از کسب‌وکارها مبلغ‌های هنگفتی را برای تبلیغات گوگل و نمایش تبلیغات برند خود هزینه می‌کنند؛ بنابراین اگر می‌خواهی در این عرصه از رقبای خود جا نمانید بهتر است در ابتدا استراتژی رقبای خود را بررسی کنید و بعد برای رسیدن به یک تبدیل عالی، استراتژی تبلیغاتی خود را برای راه‌اندازی یک کمپین در تبلیغات گوگل بنویسید.

تبلیغات گوگل مکمل سایر فعالیت ها

نتیجه‌گیری

بر اساس تمامی نکاتی که در خصوص تبلیغات گوگل و ویژگی‌های آن بیان شد، اکنون می‌توانیم به سؤال چرا تبلیغات در گوگل مؤثر است؟ پاسخ دهیم. بهترین کاری که برای اثربخشی تبلیغات گوگل می‌توانیم انجام دهیم این است که پیش از هر چیز درباره گوگل ادز تحقیق کنیم و تلاش کنیم که تبلیغات کسب‌وکار خود را به یکی از بهترین نماینده‌های قانونی گوگل ادز یعنی ادستیتو بسپاریم. متخصصان تبلیغات گوگل شرکت ادستیتو آماده ارائه بهترین مشاوره تبلیغات برای برند شما هستند. با ما تماس بگیرید.

آخرین مقالات ادستیتو
دور زدن تحریم های گوگل ادز

دور زدن تحریم های گوگل ادز | راهکار رشد و شکوفایی کسب‌وکارهای ایرانی در دنیای آنلاین

دور زدن تحریم های گوگل ادز برای کسب‌وکارهای ایرانی ممکن است تحریم‌های تبلیغاتی گوگل برای کسب‌وکارهای ایرانی، به‌ویژه برای آن‌هایی که با پیچیدگی‌های قوانین تجارت بین‌المللی آشنا نیستند، می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد. با تغییرات دائمی چشم‌انداز نظارتی کمپانی گوگل، کسب‌وکارهایی که در کشور ایران فعالیت می‌کنند، با چالش‌های مهمی در تبلیغات آنلاین محصولات یا خدمات […]

بیشتر بخوانید
کلیدواژه برای تبلیغات گوگل

کلیدواژه برای تبلیغات گوگل | برای انتخاب کلیدواژه مرتبط باید چه نکاتی را در نظر داشت؟

انتخاب کلیدواژه برای تبلیغات گوگل؛ اولین گام برای موفقیت کلیدواژه، کلیدواژه و باز هم کلیدواژه؛ پیدا کردن کلیدواژه‌های مناسب برای تبلیغات گوگل تعیین می‌کند که آیا سرنخ دریافت خواهید کرد و اینکه آیا کیفیت کلیدواژه‌ها به اندازه کافی خوب است تا برای شما بازگشت سرمایه و سودآوری به همراه داشته باشند یا اینکه فقط بودجه […]

بیشتر بخوانید
ایجاد کمپین گوگل ادز

ایجاد کمپین گوگل ادز | راهنمای ایجاد و تنظیمات

بهترین روش‌ها و ترفندهای ایجاد کمپین گوگل ادز در دنیای دیجیتال امروز، گوگل به‌عنوان مطرح‌ترین موتور جستجوگر و در عین حال یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های تبلیغاتی در جهان شناخته می‌شود. به همین دلیل بسیاری از کسب‌وکارها تلاش می‌کنند تا بیشترین بهره را از کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ببرند. اما ایجاد کمپین گوگل ادز در این پلتفرم […]

بیشتر بخوانید