صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2022؛ باسلیقه مشتریان همراه شوید

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها در موفقیت کسب‌وکارهای امروزی است. درواقع بدون خدمات دیجیتال مارکتینگ نمی‌توان کسب‌وکاری موفق و خوش‌نام داشت. چرا که کسب‌وکارهای امروزی باید بتوانند در دنیای اینترنت برندسازی مناسبی داشته باشند و کاربران آن را با انواع روش‌های مستقیم و غیرمستقیم به سمت خود جذب کنند. بازاریابی محتوا نیز یکی از زیرمجموعه‌های دیجیتال مارکتینگ به شمار می‌آید.

این روش بازاریابی انواع مختلفی دارد که برخی از آن‌ها مدرن و برخی دیگر از روش‌های سنتی بازاریابی به شمار می‌آیند. برای مثال تبلیغ‌نویسی از روش‌های سنتی بازاریابی محتوا به شمار می‌آید که در حال حاضر ظاهری مدرن پیدا کرده است. در این مطلب از مجموعه مقالات دیجیتال مارکتینگ ، با ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2022 آشنا می‌شویم.

ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2022

بازاریابی محتوا چیست؟

تعاریف زیادی برای بازاریابی محتوا وجود دارد؛ اما در بسیاری از این تعاریف، جذب مشتریان از اصول بازاریابی محتوا هستند. یکی از تعاریف بازاریابی محتوا این است که کسب‌وکارها با تولید محتوای جذاب و درگیرکننده، گروه مشخصی از مخاطبین را به سمت خود جذب می‌کنند.
از تعاریف دیگر بازاریابی محتوا می‌توان به این تعریف اشاره کرد: بازاریابی محتوا با ارضا سریع نیاز به اطلاعات مخاطب برای او ارزش می‌آفریند و در نهایت مخاطب را جذب و درگیر می‌کند. در واقع بازاریابی محتوا به مشتری برای درگیرشدن فشاری وارد نمی‌کند؛ بلکه مشتری به‌صورت ناخواسته به یک مسیر ازپیش‌تعیین‌شده هدایت می‌شود که در انتهای آن استفاده از خدمات یا خرید محصولات کسب‌وکارها است.

ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2022 کدام‌اند؟

در دنیای امروز که اینترنت باعث شده است همه جمعیت جهان از اخبار یکدیگر مطلع باشند، ترندهای بازاریابی دیجیتال از جمله بازاریابی محتوا هرساله تغییر می‌کنند. چرا که محتوانویسی برای جذب مخاطبین باید همگام باسلیقه و خواسته آن‌ها باشد. از طرف دیگر برخی از قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید اینترنت و دستگاه‌های دیجیتال نیز روی ترندهای بازاریابی محتوا تأثیر می‌گذارند. برای مثال با حضور گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، مخاطبین وب‌سایت‌ها بسیار جامع‌تر شدند و دیگر تنها کاربران کامپیوترهای شخصی خواننده مطالب داخل سایت‌ها و وبلاگ‌ها نبودند. در ادامه با ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2022 آشنا می‌شویم.

ترند بازاریابی دیجیتال

تولید محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی

یکی از جذاب‌ترین ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2022، تولید محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی است. در واقع بسیاری از شرکت‌های بزرگ برای تولید محتوای پلتفرم‌های خود دچار مشکل هستند. چرا که تولید محتوا در مقیاس بزرگ بسیار دشوار است. حال تولید محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی یکی از بهترین روش‌ها برای تولید محتوا در مقیاس بزرگ است. هوش مصنوعی در سرویس GPT-3، داده‌ها را از اینترنت دریافت کرده و سپس آن‌ها را به یک متن طبیعی و قابل خواندن تبدیل می‌کند. سرعت کار این سرویس بسیار بالا است و به همین خاطر یکی از ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2022 به شمار می‌آید.

سئو (SEO) خلاقانه؛ یک روش مدرن

محتوای سئو شده و خلاقیت تا به امروز دو مسیر جداگانه داشته‌اند. چرا که شما برای سئو‌ نویسی باید مطابق با قوانینی خاص نویسندگی یا تولید محتوا می‌کردید. حال روش‌های جدیدی به وجود آمده‌اند که به آن‌ها سئو خلاقانه گفته می‌شود. در این روش‌های تولید محتوا، در کنار نگارش متون مطابق قوانین سئو، می‌توان متنی با خلاقیت بالا نوشت. این کار باعث می‌شود که مخاطب در صفحه اول موتورهای جست‌وجو محتوای شما را ببیند و در نهایت از مطالعه آن لذت ببرد. در نتیجه شما می‌توانید با نرخ بالایی مخاطبان را درگیر هدف خود کنید و محصول یا خدمات خود را به آن‌ها بفروشید.

مطالعه بیشتر: 5 روش موثر SEO برای جذب ترافیک ارگانیک در سال 2020

تولید محتوا مطابق موضوعات روز

برخی موضوعات روز مانند گرمایش هوا، جنگ‌های منطقه‌ای و حقوق زنان جزو دغدغه‌های اصلی بسیاری از کاربران اینترنت به شمار می‌آیند. بسیاری از کسب‌وکارها با تولید محتوا درباره این موضوعات، نرخ تعامل و مطالعه محتوای خود را بالا می‌برند. به همین خاطر تولید محتوا مطابق با موضوعات روز از ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2022 به شمار می‌آید.

 

تولید ویدئو؛ از ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2022

می‌توان گفت که یکی از اصلی‌ترین ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2022، تولید ویدئو است. در حال حاضر در تمام شبکه‌های اجتماعی امکان اشتراک‌گذاری ویدئو وجود دارد و هرروزه کاربران اینترنت میلیاردها ساعت ویدئو را تماشا می‌کنند. شما با بازاریابی محتوا مبتنی بر تولید ویدئو، می‌توانید بسیار سریع‌تر از رقبای خود، وارد ذهن مخاطبینتان شوید، بازاریابی با کمک شبکه‌های اجتماعی یکی از راه‌های مناسب برای جذب مخاطبین شما خواهد بود

 

استوری تلینگ (Storytelling)؛ تاکتیک نمونه بازاریابی محتوا

مخاطبین امروزی برخلاف مخاطبین تلویزیون و رادیو در زمان قدیم، جذب تبلیغات سریع و آشکار نمی‌شوند. همچنین کاربران اینترنت به دنبال استدلال برای خرید محصول یا خدمات هستند. به همین خاطر استوری تلینگ در فضای آنلاین به یکی از ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2022 تبدیل شده است. یک تاکتیک حرفه‌ای که در آن تولیدکنندگان محتوا مرحله‌به‌مرحله مخاطبین را وارد مسیر کمپین تبلیغاتی خود می‌کنند. در ابتدای این مسیر مخاطب متوجه نمی‌شود که در مسیر یک کمپین تبلیغاتی قرار دارد و صرفاً برای کسب اطلاعات یا سرگرمی، درگیر استوری تلینگ نویسنده می‌شود.

محتواهای لحظه‌ای

در حال حاضر تولید محتواهای فوری، لحظه‌ای و اخباری از ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2022 هستند. شیوع کووید 19 یکی از دلایل محبوب شدن این نوع بازاریابی محتوا است. به‌طورکلی افراد جوامع امروزی تشنه اطلاعات هستند. این اطلاعات می‌توانند از اخبار کشته‌شدگان یک روستا در آفریقا تا آمار لحظه‌ای قیمت دلار در ایران را شامل شوند. به همین دلیل شما می‌توانید در کنار تولید محتوای لحظه‌ای، مخاطبین را برای درگیرشدن با خدمات یا محصولات خود دعوت کنید.

 

تولید پادکست؛ از ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2022

طی دو الی سه سال اخیر، پادکست (Podcast)به یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین انواع تولید محتوا تبدیل شده است. به همین خاطر کسب‌وکارها نیز به سراغ تولید محتوا برای جذاب مخاطبین رفته‌اند. درواقع تولید پادکست تبلیغاتی و باکیفیت، از ترندهای اصلی بازاریابی محتوا در سال 2022 به شمار می‌آید.

 

تولید محتوای واکنشی

شبکه‌های اجتماعی باعث شده‌اند که ترندهای دنیا هر روز و شاید هر ساعت تغییر کنند. برای مثال در روز اول یک موسیقی جدید در فضای اینترنت ترند می‌شود و در روز بعد یک عکس از یک سیاستمدار مشهور به موضوع اصلی بحث در فضای شبکه‌های اجتماعی تبدیل می‌شود. به همین خاطر یکی دیگر از ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2022، تولید محتوای واکنشی است. محتوای واکنشی به‌نوعی از محتوا گفته می‌شود که در واکنش به اخبار و ترندهای روز تولید می‌شود. برای مثال شما می‌توانید یک ویدئو لب‌خوانی با موسیقی ترند این روز‌های اینترنت تهیه کنید یا بیوگرافی خواننده آن را در وب‌سایت خود بنویسید.

یک ابزار مناسب برای تولید محتوا خوب واکنشی برای شما استفاده از ابزار خود گوگل ترند بوده که بتوانید بهترین محتوا واکنشی را تولید کنید.

 

تبلیغات گوگل

انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ را از ادستیتو بخواهید

دیجیتال مارکتینگ ابزار اصلی رشد کسب‌وکارهای امروزی است. چرا که در حال حاضر بسیاری از افراد جامعه در اینترنت حضور دارند و به محتواهای موجود در آن توجه زیادی می‌کنند. شما با قرارگرفتن در این فضا و تبلیغ مستقیم و غیرمستقیم کسب‌وکار خود می‌توانید یک بازار بسیار بزرگ را به دست آورید. مجموعه ادستیتو یکی از بزرگ‌ترین ارائه‌دهندگان خدمات دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات گوگل در ایران است. شما می‌توانید از صفر تا صد کمپین تبلیغاتی کسب‌وکار خود را به ما در ادستیتو بسپارید تا ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن نام کسب‌وکار شما را بر سر زبان‌ها بیندازیم.

 

https://is.gd/lxCuR9 https://zaya.io/0utx7
https://rizy.ir/1ihHT https://b2n.ir/w36579

 

 

آخرین مقالات ادستیتو
دور زدن تحریم های گوگل ادز

دور زدن تحریم های گوگل ادز | راهکار رشد و شکوفایی کسب‌وکارهای ایرانی در دنیای آنلاین

دور زدن تحریم های گوگل ادز برای کسب‌وکارهای ایرانی ممکن است تحریم‌های تبلیغاتی گوگل برای کسب‌وکارهای ایرانی، به‌ویژه برای آن‌هایی که با پیچیدگی‌های قوانین تجارت بین‌المللی آشنا نیستند، می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد. با تغییرات دائمی چشم‌انداز نظارتی کمپانی گوگل، کسب‌وکارهایی که در کشور ایران فعالیت می‌کنند، با چالش‌های مهمی در تبلیغات آنلاین محصولات یا خدمات […]

بیشتر بخوانید
کلیدواژه برای تبلیغات گوگل

کلیدواژه برای تبلیغات گوگل | برای انتخاب کلیدواژه مرتبط باید چه نکاتی را در نظر داشت؟

انتخاب کلیدواژه برای تبلیغات گوگل؛ اولین گام برای موفقیت کلیدواژه، کلیدواژه و باز هم کلیدواژه؛ پیدا کردن کلیدواژه‌های مناسب برای تبلیغات گوگل تعیین می‌کند که آیا سرنخ دریافت خواهید کرد و اینکه آیا کیفیت کلیدواژه‌ها به اندازه کافی خوب است تا برای شما بازگشت سرمایه و سودآوری به همراه داشته باشند یا اینکه فقط بودجه […]

بیشتر بخوانید
ایجاد کمپین گوگل ادز

ایجاد کمپین گوگل ادز | راهنمای ایجاد و تنظیمات

بهترین روش‌ها و ترفندهای ایجاد کمپین گوگل ادز در دنیای دیجیتال امروز، گوگل به‌عنوان مطرح‌ترین موتور جستجوگر و در عین حال یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های تبلیغاتی در جهان شناخته می‌شود. به همین دلیل بسیاری از کسب‌وکارها تلاش می‌کنند تا بیشترین بهره را از کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ببرند. اما ایجاد کمپین گوگل ادز در این پلتفرم […]

بیشتر بخوانید