صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

ذخیره دامین‌ها با آموزش پارک دامین

یکی از اولین و درعین‌حال دشوارترین مراحل از فرایند ساخت وب‌سایت، تعیین نام دامنه (دامین) منحصربه‌فرد برای وب‌سایت‌های اختصاصی کسب‌وکارها است. همان‌طور که می‌دانید، دسترسی به دامنه‌های خوب دشوار است، مگر اینکه افراد مایل به پرداخت مبالغ سرسام‌آور و یا مذاکره برای دریافت یک دامنه از پیش خریداری‌شده باشند. با این فرض که بتوانند یک نام دامنه مناسب برای سایت جدید خود پیدا کنند، اکنون یک دامنه در اختیار دارند، اما وب‌سایتی برای اتصال به آن ندارند. درست همین‌جا است که با مفهوم دامین‌های پارک شده سروکار خواهند داشت. ازاین‌رو در این مطلب بااهمیت آموزش پارک دامین، مزایای آن و روش ریدایرکت دامین پارک شده بر روی دامنه اصلی آشنا می‌شویم.

یکی از مشکلات اساسی کاربران ایرانی هنگام استفاده از تبلیغات گوگل ادز، وجود محدودیت برای دامنه‌های ایرانی (.ir)  است، در این مقاله این موضوع را باهم بررسی کرده و شما با استفاده از این روش می‌توانید از سرویس محبوب تبلیغات گوگل بدون هیچ محدودیتی استفاده نمایید.

پارک دامین

پارک دامین چیست؟

اساساً پارک دامین(Park domain) روشی است که صاحبان دامنه از این طریق سعی می‌کنند از دامنه‌های استفاده‌نشده خود درآمد کسب کنند. این یک ترفند برای اضافه‌کردن دامین به هاست است. همچنین اگر بخواهید که وب‌سایت خود را با آدرس‌های مختلف و متعدد در دسترس کاربران قرار دهید به این صورت که تمامی این آدرس‌ها به یک سایت مرجع منتهی شود، باید از ترفند پارک دامین استفاده کنید.

در این روش در واقع محتوای سایت شما تغییری نمی‌کند، بلکه تنها سایت اختصاصی شما با آدرس‌های مختلفی در دسترس کاربران خواهد بود. ازاین‌رو آموزش پارک دامین می‌تواند یک سرمایه‌گذاری خوب برای شما باشد. در واقع این ترفند مانند یک‌خانه با یک سالن پذیرایی  اصلی و چندین اتاق است که پس ورود و عبور از تمامی اتاق‌ها به سالن پذیرایی اصلی خواهید رسید. این اتاق‌ها همان دامین‌های پارک‌شده و سالن پذیرایی همان دامنه اصلی سایت شما است.

حتماً بخوانید: ویژگی یک لندینگ‌پیج یا صفحه فرود مناسب برای سایت شما چیست؟

 

مزایای آموزش پارک دامین

روش پارک دامنه یک تکنیک منحصربه‌فرد و برای پاسخگویی به نیازهای متنوع کاربران اینترنت طراحی شده است. ازاین‌رو آموزش پارک دامین مزایای بسیار زیادی برای تمامی افراد، کاربران و کسب‌وکارهایی با وب‌سایت اختصاصی به همراه دارد.

 

از جمله مزایای آموزش پارک دامین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان استفاده از تبلیغات گوگل ادز برای دامین‌های ایرانی با پسوند “.ir” که تحریم هستند. به این صورت که با پارک یک دامنه بین‌المللی مانند “.com” و یا “.org” می‌توانید همچنان برای سایت خود تبلیغات گوگل ادز را فعال کنید
  • افزایش بازدید سایت به کمک استفاده از دامین‌های مختلف برای سایت شما
  • کسب‌وکار خود را با دامنه‌های متعدد سایت اختصاصی‌تان در دنیای دیجیتال به شکل گسترده‌تر معرفی کنید. پارک دامین به شما امکان اتصال چند دامنه با محتوای یکسان به یک‌هاست را می‌دهد. دامنه سایت پارک شده با سایت اصلی هیچ تفاوتی ندارد و تنها آدرس آن متفاوت است
  • جلوگیری از سوءاستفاده کاربران دیگر و رقبا از نام برند و کسب‌وکارتان

روش پارک دامین کردن

آموزش پارک دامین در سی پنل

پس از آشنایی با مزایای پارک دامنه، نوبت به آموزش پارک دامین می‌رسد. برای این کار کافی است ابتدا اطلاعات شرکت هاستینگ خود را در اختیار داشته باشید تا بتوانید وارد سی پنل سایت بشوید. اکنون اگر سی پنل شما قدیمی است در بخش Domains بر روی گزینه Park Domains و درصورتی‌که از تم جدید استفاده می‌کنید بر روی Aliases کلیک کنید تا صفحه مربوطه برای شما باز شود.

 

در صفحه باز شده کافی است در قسمت Create a New Alias نام دامنه موردنظر خور برای پارک دامین را به طور دقیق وارد و گزینه Add Domain را انتخاب کنید. اکنون می‌توانید دامین پارک شده موردنظر را در لیست پایین صفحه مشاهده کنید. نکته قابل‌توجه این است که باید اطلاعات DNSهای هاست سایت را از شرکت میزبان‌هاست خود دریافت کنید. همچنین قبل از پارک دامین، DNSهای دامنه جدید را مطابق DNSهای هاست دامنه اصلی سایت خودتنظیم کنید. البته توجه داشته باشید که این دامین‌ها قفل نباشند.

مطالعه بیشتر: گوگل‌ادز یا فیس‌بوک ادز؟ کدام برای کسب‌وکار شما بهتر است؟

آموزش حذف دامین پارک‌شده

پس از آموزش پارک دامین و انجام این ترفند، درصورتی‌که بخواهید این اتصال دامین به هاست را از روی سی پنل از بین ببرید، می‌توانید در لیست دامنه‌های پارک‌شده در پایین صفحه Aliases سی پنل، بر روی گزینه Remove کلیک کنید. نکته جالب‌توجه این است که با وجود امکان حذف این اتصال نیازی به نگرانی نخواهید داشت. چرا که شما می‌توانید در هر زمانی که بخواهید، دامین‌های موردنظر را مجدداً پارک کنید.

آموزش ریدایرکت دامین پارک شده بر روی دامنه اصلی

برای اطمینان از اینکه کاربران و یا حتی ربات‌هایی که قصد دسترسی به سایت اختصاصی شما را دارند، با کلیک و ورود به آدرس دامین پارک شده به سایت اصلی شما هدایت می‌شوند باید دامنه پارک‌شده خود را بر روی دامنه اصلی ریدایرکت کنید.

پارک دامین در تبلیغات گوگل

به بیانی ساده‌تر شما می‌توانید دامین پارک‌شده خود را بر روی دامنه اصلی سایت اختصاصی خود ریدایرکت کنید. ازاین‌رو کاربران پس از ورود به دامین پارک شده شما، می‌بینند که آدرس سایت وارد شده در نوار آدرس مرورگر، به آدرس اصلی سایت شما تغییر می‌کند و صفحه اصلی به همراه دامنه اصلی سایت اختصاصی‌تان برای آن‌ها نمایش داده می‌شود.

شایان‌ذکر است که با ریدایرکت کردن دامین ممکن است صفحه وب‌سایت شما با کمی تاخیر برای کاربر بارگذاری شود؛ بنابراین درصورتی‌که زمان بارگذاری صفحه موردنظر شما برای کاربران مهم است، بهتر است از پارک دامین بدون استفاده از ریدایرکت استفاده کنید. گزینه Redirect در همان صفحه Create a New Alias در دسترس شما قرار دارد که با کلیک بر روی آن دامنه پارک‌شده بر روی دامنه اصلی سایت ریدایرکت می‌شود.

نکته بسیار مهم این است که در برخی موارد به‌خصوص در هنگام استفاده از تبلیغات گوگل ادز بر روی دامین فارسی، هرگز نباید دامنه پارک‌شده را بر روی دامنه اصلی ریدایرکت کنید. به این دلیل که در این صورت گوگل تبلیغات شما را تأیید نخواهد کرد. این موضوع یکی از 6 دیدگاه اشتباه پیرامون تبلیغات گوگل بوده که در مقالات قبل بررسی شد

نباید‌ها در تبلیغات گوگل

پارک دامین بهینه با خدمات ادستیتو

پارک دامین ویژگی و راهکاری مناسب برای معرفی وب‌سایت اختصاصی کسب‌وکار از طریق دامنه‌های دیگر علاوه بر دامنه اصلی سایت است. به این صورت که با پارک دامنه، می‌توانید یک وب‌سایت اصلی با محتوای معین را در دامنه‌های مختلف در دسترس کاربران قرار دهید. از جمله مزایای این ترفند، امکان استفاده از تبلیغات گوگل ادز برای دامین‌های ایرانی تحریم‌شده است.

تبلیغات گوگل با ادستیتو

البته هنگام استفاده از تبلیغات گوگل بر روی دامین فارسی، نباید دامنه پارک‌شده را بر روی دامنه اصلی ریدایرکت کنید. ازاین‌رو بهتر است که حتماً قبل از پارک هرگونه دامین بین‌المللی بر روی دامنه “.ir” از خدمات مشاوره کارشناسان مجموعه ادستیتو به‌عنوان پارتنر رسمی گوگل و مرجع انجام تبلیغات گوگل‌ادز استفاده کنید.

 

https://1da.ir/NqdjHEdR https://rizy.ir/Q0YUpz
https://bit.ly/3eEIuSh https://is.gd/6dQ251
آخرین مقالات ادستیتو
دور زدن تحریم های گوگل ادز

دور زدن تحریم های گوگل ادز | راهکار رشد و شکوفایی کسب‌وکارهای ایرانی در دنیای آنلاین

دور زدن تحریم های گوگل ادز برای کسب‌وکارهای ایرانی ممکن است تحریم‌های تبلیغاتی گوگل برای کسب‌وکارهای ایرانی، به‌ویژه برای آن‌هایی که با پیچیدگی‌های قوانین تجارت بین‌المللی آشنا نیستند، می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد. با تغییرات دائمی چشم‌انداز نظارتی کمپانی گوگل، کسب‌وکارهایی که در کشور ایران فعالیت می‌کنند، با چالش‌های مهمی در تبلیغات آنلاین محصولات یا خدمات […]

بیشتر بخوانید
کلیدواژه برای تبلیغات گوگل

کلیدواژه برای تبلیغات گوگل | برای انتخاب کلیدواژه مرتبط باید چه نکاتی را در نظر داشت؟

انتخاب کلیدواژه برای تبلیغات گوگل؛ اولین گام برای موفقیت کلیدواژه، کلیدواژه و باز هم کلیدواژه؛ پیدا کردن کلیدواژه‌های مناسب برای تبلیغات گوگل تعیین می‌کند که آیا سرنخ دریافت خواهید کرد و اینکه آیا کیفیت کلیدواژه‌ها به اندازه کافی خوب است تا برای شما بازگشت سرمایه و سودآوری به همراه داشته باشند یا اینکه فقط بودجه […]

بیشتر بخوانید
ایجاد کمپین گوگل ادز

ایجاد کمپین گوگل ادز | راهنمای ایجاد و تنظیمات

بهترین روش‌ها و ترفندهای ایجاد کمپین گوگل ادز در دنیای دیجیتال امروز، گوگل به‌عنوان مطرح‌ترین موتور جستجوگر و در عین حال یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های تبلیغاتی در جهان شناخته می‌شود. به همین دلیل بسیاری از کسب‌وکارها تلاش می‌کنند تا بیشترین بهره را از کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ببرند. اما ایجاد کمپین گوگل ادز در این پلتفرم […]

بیشتر بخوانید