صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

نحوه دریافت گواهینامه گوگل‌ادز

یکی از مؤثرترین ابزارهای تبلیغاتی برای جذب ترافیک بیشتر برای وب‌سایت‌ها، گوگل‌ادز است. در واقع، بسیاری از کسب‌وکارها به طور متوسط، 200٪ از بازگشت سرمایه خود را از گوگل‌ادز دریافت می­کنند. از راهکار­های مفید داشتن تبلیغات بهتر و قدرتمندتر در گوگل، می­توان به اخذ گواهینامه تبلیغات گوگل اشاره کرد. علاوه بر این داشتن این گواهینامه، برای ارتقا رزومه هر کسب‌وکاری واقعاً اثربخشی خوبی دارد.

در ادستیتو، توضیح می‌دهیم که چرا داشتن گواهینامه گوگل‌ادز از طریق گوگل اسکیل سودمند است و چگونه می­توانید این گواهینامه را دریافت کنید.

 

نحوه دریافت گواهینامه گوگل‌ادز

 

گوگل اسکیل شاپ چیست؟

گوگل اسکیل شاپ پلتفرمی است که همه دوره‌­های آموزش­های الکترونیکی را شامل شده و مدیریت آن توسط کارشناسان محصولات گوگل انجام می­شود. در این پلتفرم شما می­توانید، پس از یادگیری دوره­های الکترونیکی گواهینامه محصولات گوگل از جمله، گوگل‌ ادز را دریافت کنید. در حقیقت شما به هر چیزی که برای ارتقا سطح مهارت­های خود، چه در سطح مبتدی و چه در سطح حرفه­ای بازاریابی نیاز دارید، در گوگل اسکیل شاپ دسترسی خواهید داشت.

مطالعه بیشتر: 5 نکته ضروری برای شروع کار با تبلیغات موبایل

 

چرا گواهی تبلیغات گوگل دریافت کنیم؟

پیشرفتی که تبلیغات آنلاین تا کنون داشته است باعث شده که در صنعت بازاریابی دیجیتال، بر اهمیت دریافت گواهینامه دیجیتال مارکتینگ و به‌ویژه گواهی گوگل‌ ادز تأکید بسیاری شود. در حقیقت، اکثر کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که این گواهینامه را داشته باشند و بتوانند یک تیم بازاریابی قدرتمند را برای خود تشکیل دهند. در اصل داشتن این گواهینامه (Google Ads certificate)، صلاحیت­‌هایی از نظر دانش و مهارت شما در مورد این صنعت را به مدیران نشان می­دهد.

حتی اگر شما به دنبال راه‌اندازی کمپین تبلیغات کلیکی گوگل نیستید، این گواهینامه برای هر شخص به‌عنوان بازاریاب بخش مارکتینگ مفید خواهد بود. چرا که بخش عمده­ای از تبلیغات آنلاین را تبلیغات کلیکی گوگل به‌ویژه از طریق گوگل‌ ادز تشکیل می­دهد که بازده زیادی را برای کمپین­های شما ایجاد می­کند. در این مسیر حتماً با تیم‌های مارکتینگ در ارتباط هستید، پس داشتن این گواهینامه به ارتباط بهتر و مؤثرتر شما و اعضای تیم مارکتینگ کمک باورنکردنی خواهد کرد. خلاصه اینکه داشتن گواهینامه تبلیغات گوگل ادز یک اعتبار عالی برای شما به همراه دارد.

تبلیغات موبایلی چیست و اساس کار آن‌ها چیست؟

 

نحوه دریافت گواهینامه گوگل‌ادز

 

گواهینامه تبلیغات گوگل چقدر در بازاریابی قابل‌اجرا است؟

در اینجای کار نیاز است که دقیق و کلی­تر آن را موردبحث قرار دهیم. این موضوع را در نظر داشته باشید که از نظر کسب مهارت و تمرین واقعی، گواهینامه گوگل‌ادز به‌صورت کامل در بازاریابی واقعی کاربرد ندارد. همه ما می­دانیم بدون داشتن تجربه کار با یک پلتفرم و اکتفا به پاسخ­های سؤالات یک آزمون، می­توانیم در آن نمره مورد قبولی را کسب کنیم. پس زمانی که یک نمره عالی در آزمون دریافت گواهینامه گوگل‌ادز کسب می­کنید به معنای این نیست که طریقه فعالیت در آن را به‌درستی آموزش دیده­اید.

اما همچنان یک دلیل بزرگ وجود دارد که چرا باید گواهینامه گوگل‌ ادز را دریافت کنید! شاید شرکت در آزمون دریافت گواهینامه بدون انجام مهارت­‌های عملی زیاد منطقی به نظر نرسد؛ اما با مشغول به کار شدن در یک آژانس و یا حتی بخش تبلیغات خودتان، به درکی درست از اصطلاحات و استدلال­‌های آن خواهید رسید؛ بنابراین دانشی که آزمون ارائه می­دهد، با فعالیت در این حوزه ارزشمند می­شود.

مطالعه بیشـــتر و مقالـات مربـوط تبلیـغات گوگل
بهبود نرخ بازگشت سرمایهROI در تبلیغات گوگل ادز
آیا هنوز تبلیغات گوگل ادز انجام نمی دهید؟ پس این مقاله را بخوانید!

نحوه دریافت گواهینامه گوگل‌ادز

 

موضوعات آزمون گوگل‌ادز

همان‌طور که همه ما می­دانیم تبلیغات به صورت­های مختلف وجود دارد، بنابراین موضوعات مختلفی هم برای آزمون گوگل‌ادز نیز وجود دارد. ازاین‌رو گواهینامه‌­های Google ADS برای موضوعات مختلف از جمله ویدئو، موبایل، نمایش و تبلیغات کمپینی هستند. مهم‌ترین نسخه آزمون تبلیغات جستجو است؛ زیرا این بخشی است که بازاریابان بیشتر استفاده می­کنند. هدف اصلی از راه‌اندازی و اعطای این گواهینامه، بهینه‌­سازی و ساخت کمپین­های گوگل است. افرادی که موفق به دریافت این گواهینامه می­شوند می­توانند باهدف بهینه‌­سازی عملکرد کمپین در smart bidding و ‌audience solutions فعالیت کنند.

نشان‌های صدور گواهینامه Google ads

پس از گذراندن امتحان، یک نشان صدور گواهینامه دریافت می­کنید که می­توانید آن را در پروفایل LinkedIn خود نمایش دهید. افزودن این نشان به پروفایل شما اعتبار ویژه­ای را اضافه می­کند. از این‌ رو زمانی که کارفرمایان به دنبال افرادی با این گواهینامه هستند، پروفایل شما برای آنها نمایش داده می­شود.

مطالعه بیشتر: بهبود سئو سایت با تبلیغات گوگل

نحوه دریافت گواهینامه گوگل‌ادز

 

هزینه صدور گواهینامه  Google AdWords

صدور گواهینامه Google AdWords  که اکنون به‌ عنوان گواهینامه Google Ads شناخته می­شود، کاملاً رایگان است. دریافت این گواهینامه درگذشته هزینه داشت که خوشبختانه با پیشرفت تبلیغات و پلتفرم گوگل‌ ادز، به‌ راحتی و بدون پرداخت هزینه می­توانید در این آزمون شرکت کنید. نکته­ای که دراین‌خصوص وجود دارد این است که امکان شرکت در این آزمون تنها برای یک‌ بار نیست و شما می­توانید برای چند مرتبه در آن شرکت کنید.

نحوه دریافت گواهینامه گوگل‌ادز

آموزش صدور گواهینامه تبلیغات گوگل

حتماً این سوال را در ذهن دارید که برای شرکت در آزمون دریافت گواهینامه گوگل‌ادز از کدام منابع باید استفاده کنیم؟ جواب سوال این است که منابع مختلفی برای آن وجود دارد؛ اما منابع آموزشی که Google ارائه می­دهد یک نقطه شروع مفید است. از طریق آموزش­های گوگل شما می­توانید در مورد سبک آزمون، سؤالات و مفاهیمی که در امتحان وجود دارد، آموزش­های کاملی را دریافت کنید.

علاوه بر این، یکی از بهترین راه­های آماده‌سازی برای امتحانات از طریق آموزش­های YouTube و مقالات آموزشی است؛ بنابراین اگر شما هم جزء افراد یادگیرنده بصری هستید و به‌جای خواندن متن­های آموزشی از طریق تماشای ویدئو بهتر آموزش می­بینید، به سراغ ویدئوها بروید!

تبلیغات گوگل با ادستیتو

حرف آخر

پیشنهاد ما به شما این است که آزمون Google Ads را به‌عنوان فرصتی برای یادگیری در نظر بگیرید. این تغییر ذهنیت را در خود ایجاد کنید که با پاسخ به هر سوال، حتی غلط بودن آن، پاسخ درست را یاد می­گیرید.باوجوداینکه تعداد منابع آموزشی و آمادگی برای این آزمون زیاد است، اما اگر برای اولین‌بار به سراغ این آموزش­ها و آزمون می­روید، سعی کنید به‌صورت اصولی و با تمرکز زیاد آن را انجام دهید. برای راهنمایی بیشتر سعی کنید از مقاله‌­هایی که همه جزئیات را پوشش می­دهند استفاده کنید.

 

آخرین مقالات ادستیتو
دور زدن تحریم های گوگل ادز

دور زدن تحریم های گوگل ادز | راهکار رشد و شکوفایی کسب‌وکارهای ایرانی در دنیای آنلاین

دور زدن تحریم های گوگل ادز برای کسب‌وکارهای ایرانی ممکن است تحریم‌های تبلیغاتی گوگل برای کسب‌وکارهای ایرانی، به‌ویژه برای آن‌هایی که با پیچیدگی‌های قوانین تجارت بین‌المللی آشنا نیستند، می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد. با تغییرات دائمی چشم‌انداز نظارتی کمپانی گوگل، کسب‌وکارهایی که در کشور ایران فعالیت می‌کنند، با چالش‌های مهمی در تبلیغات آنلاین محصولات یا خدمات […]

بیشتر بخوانید
کلیدواژه برای تبلیغات گوگل

کلیدواژه برای تبلیغات گوگل | برای انتخاب کلیدواژه مرتبط باید چه نکاتی را در نظر داشت؟

انتخاب کلیدواژه برای تبلیغات گوگل؛ اولین گام برای موفقیت کلیدواژه، کلیدواژه و باز هم کلیدواژه؛ پیدا کردن کلیدواژه‌های مناسب برای تبلیغات گوگل تعیین می‌کند که آیا سرنخ دریافت خواهید کرد و اینکه آیا کیفیت کلیدواژه‌ها به اندازه کافی خوب است تا برای شما بازگشت سرمایه و سودآوری به همراه داشته باشند یا اینکه فقط بودجه […]

بیشتر بخوانید
ایجاد کمپین گوگل ادز

ایجاد کمپین گوگل ادز | راهنمای ایجاد و تنظیمات

بهترین روش‌ها و ترفندهای ایجاد کمپین گوگل ادز در دنیای دیجیتال امروز، گوگل به‌عنوان مطرح‌ترین موتور جستجوگر و در عین حال یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های تبلیغاتی در جهان شناخته می‌شود. به همین دلیل بسیاری از کسب‌وکارها تلاش می‌کنند تا بیشترین بهره را از کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ببرند. اما ایجاد کمپین گوگل ادز در این پلتفرم […]

بیشتر بخوانید