صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

بازاریابی محتوا؛ یک استراتژی ضروری برای کسب‌وکارهای امروزی

در چند سال گذشته اغلب کسب‌وکارهای بزرگ به نوع جدیدی از بازاریابی به نام بازاریابی محتوا (Content Marketing) روی آورده‌اند و به دنبال این هستند که محتواهایی مفید و جذاب را از رسانه‌های مختلف خود مثل سایت و شبکه‌های اجتماعی در اختیار مخاطبان و مشتریان قرار دهند؛ بنابراین، این نوع از بازاریابی به هر کسب‌وکاری کمک می‌‌کند تا بیشتر در معرض دید مخاطبان خود باشد. بازاریابی محتوایی باعث سرازیر شدن مخاطبان به وب‌سایت شما خواهد شد و در نتیجه ممکن است آن‌ها را به خریداران بالقوه تبدیل کند. زیرا به‌اشتراک‌گذاری مطالب یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش اعتماد مخاطبان است. در این مطلب به بررسی مزایای بازاریابی محتوا در دنیای آموزش دیجیتال مارکتینگ می‌‌پردازیم.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا شامل ارائه اطلاعات به‌روز به مخاطبان است. هر برند سعی دارد با به‌اشتراک‌گذاری مطالب آموزشی یا سرگرم‌کننده به مخاطبان، آن‌ها را به مشتریانی بالقوه تبدیل کند. در واقع، در این نوع بازاریابی صاحب برند، مخاطبان را مجبور به خرید نمی‌کند، بلکه صرفاً آن‌ها را راهنمایی می‌‌کند تا تصمیم مناسبی بگیرند و به طور غیرمستقیم مخاطب را به سمتی سوق می‌‌دهند تا از خدمات برند استفاده کنند.

هدف اصلی از این شیوه بازاریابی، جذب و درعین‌حال حفظ مشتریان از طریق تولید و سازمان‌دهی محتواهای ارزشمند است. بازاریابی محتوا، یک فرایند مستمر است که جزئی جدایی‌ناپذیر از راهبرد هر کسب‌وکار مدرن به شمار می‌‌آید. شما می‌‌توانید با به‌اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی یا وب‌سایت خود، سئوی وب‌سایت را بهبود ببخشید و در نتیجه بیشتر در معرض دید مخاطبان باشید.

انواع روش‌های بازاریابی محتوا را بشناسید

روش‌های مختلفی برای اجرای بازاریابی محتوا وجود دارد و شما باید تصمیم بگیرد که متناسب با اهداف شرکت و نوع مخاطبان هدف خود بیشتر روی کدام یک از این روش‌ها سرمایه‌گذاری کنید. انواع روش‌های این نوع بازاریابی عبارت‌اند از:

  • به‌اشتراک‌گذاری مطالب در شبکه‌های اجتماعی
  • تولید محتوای تصویری و اینفوگرافیک
  • راه‌اندازی بخش بلاگ برای وب‌سایت و قراردادن محتوای متنی آموزشی در بلاگ
  • تولید محتوای صوتی و پادکست
  • ارائه محتواهای ویدئویی

به‌اشتراک‌گذاری مطالب در شبکه‌های اجتماعی

تولید محتوای تصویری و اینفوگرافیک راه‌اندازی بخش بلاگ برای وب‌سایت و قراردادن محتوای متنی آموزشی در بلاگ
تولید محتوای صوتی و پادکست ارائه محتواهای ویدئویی

بازاریابی محتوا چه مزایایی دارد

بازاریابی محتوا در کسب‌وکارهای مدرن یک امر ضروری است. در این نوع بازاریابی هدف اصلی دیده‌شدن هرچه بیشتر محتواهای شما از سوی مخاطبانتان است. از جمله مزایای این نوع از بازاریابی می‌‌توان به بهبود سئوی سایت، بهبود خدمات به مشتریان و تبدیل مخاطبان به مشتریان بالقوه است. در ادامه به بررسی مزایای این نوع بازاریابی می‌‌پردازیم.

بهبود سئوی وب‌سایت

بازاریابی محتوا یک روش ایده‌آل برای بهبود سئوی وب‌سایت است. سئوی وب‌سایت از این نظر مهم است که گوگل با بهره‌مندی از الگوریتم خاص خود همواره باکیفیت‌ترین اطلاعات را متناسب با جستجوی کاربران در اختیار آن‌ها می‌‌گذارد؛ بنابراین، اگر محتوای متنی تولیدشده از سوی شما با این الگوریتم‌ها سازگاری لازم را نداشته باشد درنتیجه رتبه‌بندی سایت شما در موتور جستجوی گوگل افت می‌‌کند.

 

در موتور جستجوی گوگل، کلیدواژه‌های به‌کاررفته در محتواهای متنی عاملی تعیین‌کننده در بهبود سئوی وب‌سایت به شمار می‌‌آیند؛ بنابراین، هرچقدر مطالب بیشتری را تولید کنید، کلیدواژه‌ها نیز بیشتر تکرار خواهند شد و درنهایت رتبه سایت ارتقا می‌‌یابد. ازاین‌رو، پژوهش روی کلیدواژه‌ها عامل اساسی موفقیت در بازاریابی محتوا است. در این نوع بازاریابی، دریافت لینک نیز اهمیت دارد. وقتی‌که سایر وب‌سایت‌ها به وب‌سایت شما لینک می‌‌دهند، گوگل نیز شما را به‌عنوان منبعی معتبر شناسایی می‌‌کند.

 

بهبود روابط‌عمومی از طریق بازاریابی محتوا

در سال‌های اخیر با گسترش اینترنت، برندها می‌‌توانند بیشتر در معرض دید مشتریان باشند. برای مثال، انجام تبلیغات تلویزیونی بسیار هزینه‌بر است، ولی می‌‌توانید با صرف هزینه‌ای کمتر یک محتوای ویدئویی را روی یوتیوب یا اینستاگرام به اشتراک بگذارید. به‌این‌ترتیب، میلیون‌ها نفر پیام برند شما را دریافت می‌‌کنند. امروزه دیگر شیوه‌های سنتی روابط‌عمومی پاسخگوی نیاز مشتریان نیست و کسب‌وکارها از ابزارهای آنلاین برای برقرار ارتباط با مشتریان خود استفاده می‌‌کنند. پست‌های وبلاگی جای درج آگهی در روزنامه‌ها را گرفته‌اند و لایو اینستاگرام جایگزین کنفرانس‌های خبری شده است.

تبدیل مخاطبان به مشتریان بالقوه

با بهره‌مندی از ابزار بازاریابی محتوا، هر کسب‌وکاری می‌‌تواند فرایند جذب مشتریان را با سرعت بیشتری به نتیجه برساند. آنچه در این مورد مهم است، کیفیت محتوا است. یک محتوای ضعیف و غیرمرتبط با اهداف برند، می‌‌تواند اعتبار برند را نزد مخاطبان خدشه‌دار کند؛ بنابراین در ارائه هر نوع محتوایی باید با شناخت دقیق از مخاطبان خود، محتوای مفیدی را در اختیار آن‌ها قرار دهید.

بازاریابی محتوا با تبلیغات چه تفاوتی دارد

از نظر مفهومی بازاریابی محتوا دارای تفاوت اساس با تبلیغات است و تبلیغات تنها می‌‌تواند بخش کوچکی از بازاریابی را تشکیل دهد. در بازاریابی بحث بر سر یک برنامه جامع و چندجانبه است که مطابقت کاملی با راهبردهای برند دارد. برخلاف تبلیغات، در بازاریابی محتوا شما کسی را مجبور نمی‌کنید که محصول شما را خریداری کند یا اینکه بدون مقدمه محصولات خود را بی او معرفی نمی‌کنید.

مطالعه بیشتر:

 

در این نوع بازاریابی شما سعی می‌‌کنید تا با ایجاد احساس نیاز در مخاطبان هدف خود از طریق ارائه اطلاعات، آن‌ها را به شناخت و خرید محصولات یا خدمات خود سوق دهید. درحالی‌که ماهیت تبلیغات کاملاً متفاوت است و هر تبلیغی به‌صورت ناگهانی سر راه مخاطبان قرار می‌‌گیرد و گاهی می‌‌تواند برای آن‌ها آزاردهنده باشد.

بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت به کمک بازاریابی محتوا و تبلیغات در گوگل

در بازاریابی محتوا دو هدف مهم دنبال می‌‌شود که شامل حفظ مشتریان قدیمی و تبدیل مخاطبان به مشتریان بالقوه است. در واقع، اگر این نوع از بازاریابی به‌صورت اصولی دنبال شود، باعث می‌‌شود تا مخاطبانی که قبلاً از وب‌سایت شما بازدید داشته‌اند، مجدداً به آن سر بزنند و درنهایت ممکن است به مشتریان بالقوه شما تبدیل شوند. البته در این مورد، کیفیت محتوای تولیدشده نیز اهمیت دارد و یک محتوای ضعیف حتی ممکن است به اعتبار کسب‌وکار شما لطمه وارد کند؛ بنابراین، بازاریابی محتوا یک کار کاملاً تخصصی است و صرفاً باید توسط افراد حرفه‌ای انجام شود.

تبلیغات گوگل با ادستیتو

ادستیتو به‌عنوان مجری برنامه‌های گوگل ادز در ایران این آمادگی را دارد تا با بهره‌مندی از نیروهایی متخصص و به‌کارگیری جدیدترین متدها و راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغات گوگل به دیده‌شدن بیشتر و سریع‌تر محتواهای ارزشمند شما کمک کند و موتور قدرتمند ماشین بازاریابی شما باشد.

 

دسترسی سریع به مقاله
https://b2n.ir/h79705 http://gg.gg/122r2f
https://301.link/R4 https://zaya.io/64vzq

 

 

آخرین مقالات ادستیتو
دور زدن تحریم های گوگل ادز

دور زدن تحریم های گوگل ادز | راهکار رشد و شکوفایی کسب‌وکارهای ایرانی در دنیای آنلاین

دور زدن تحریم های گوگل ادز برای کسب‌وکارهای ایرانی ممکن است تحریم‌های تبلیغاتی گوگل برای کسب‌وکارهای ایرانی، به‌ویژه برای آن‌هایی که با پیچیدگی‌های قوانین تجارت بین‌المللی آشنا نیستند، می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد. با تغییرات دائمی چشم‌انداز نظارتی کمپانی گوگل، کسب‌وکارهایی که در کشور ایران فعالیت می‌کنند، با چالش‌های مهمی در تبلیغات آنلاین محصولات یا خدمات […]

بیشتر بخوانید
کلیدواژه برای تبلیغات گوگل

کلیدواژه برای تبلیغات گوگل | برای انتخاب کلیدواژه مرتبط باید چه نکاتی را در نظر داشت؟

انتخاب کلیدواژه برای تبلیغات گوگل؛ اولین گام برای موفقیت کلیدواژه، کلیدواژه و باز هم کلیدواژه؛ پیدا کردن کلیدواژه‌های مناسب برای تبلیغات گوگل تعیین می‌کند که آیا سرنخ دریافت خواهید کرد و اینکه آیا کیفیت کلیدواژه‌ها به اندازه کافی خوب است تا برای شما بازگشت سرمایه و سودآوری به همراه داشته باشند یا اینکه فقط بودجه […]

بیشتر بخوانید
ایجاد کمپین گوگل ادز

ایجاد کمپین گوگل ادز | راهنمای ایجاد و تنظیمات

بهترین روش‌ها و ترفندهای ایجاد کمپین گوگل ادز در دنیای دیجیتال امروز، گوگل به‌عنوان مطرح‌ترین موتور جستجوگر و در عین حال یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های تبلیغاتی در جهان شناخته می‌شود. به همین دلیل بسیاری از کسب‌وکارها تلاش می‌کنند تا بیشترین بهره را از کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ببرند. اما ایجاد کمپین گوگل ادز در این پلتفرم […]

بیشتر بخوانید