صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

انواع کمپین در گوگل ادز

هر کسب‌وکار برای دستیابی به یک هدف خاص از تبلیغات استفاده می‌کند، این اهداف می‌تواند شامل فروش، معرفی محصول، افزایش ترافیک سایت و … باشد. در این مقاله قصد این رو داریم که اول به سراغ انواع کمپین در گوگل ادز بریم و بعد تفاوت و عملکرد آن‌ها را در گوگل باهم بررسی کنیم ،  با داشتن این دانش میتوانیم بهترین تصمیم را در مواقع موردنیاز به تبلیغ برای کسب‌وکار خود داشته باشیم. با من همراه باشید تا شما را به دنیای انواع کمپین در گوگل ادز ببرم

انواع کمپین گوگل ادز

فهرست مقالات

انواع کمپین گوگل ادز

در گوگل ادز (google ads)انواع کمپین‌ها باتوجه‌به نوع هدف تبلیغ‌کننده طراحی‌شده‌اند، تبلیغات در گوگل ادز با ایجاد یک کمپین آغاز می‌شود. نوع کمپین انتخابی شما باید بر اساس اهداف تبلیغاتی شما تعیین شود. برای مثال اگر شما به دنبال افزایش بازدیدکننده روی سایت خود هستید باید از کمپین شبکه جست‌وجو استفاده کنید. شما میتوانید با داشتن یک اکانت تبلیغات خود را مدیریت کنید.
در صورت داشتن دانش مدیریت کمپین‌های خود میتوانید از اکانت اختصاصی گوگل ادز از تیم ادستیتو استفاده نمایید . در ادامه “انواع کمپین گوگل ادز” را باهم بررسی میکنیم .

انواع کمپین‌های تبلیغاتی شامل:

کمپین‌های شبکه جست‌وجو، کمپین شبکه نمایشی، کمپین شبکه جست‌وجو با نمایش،کمپین خرید، کمپین رسانه/ویدئو، کمپین اپلیکیشن

در ادامه هر کدام از کمپین‌ها بالا را با توجه به امکانات و ویژگی‌های آن تحلیل و بررسی خواهیم کرد. 

کمپین شبکه جست‌وجو:

کمپین شبکه‌های جست‌وجو شامل مجموعه‌ای از وب‌سایت‌ها و برنامه‌های مبتنی بر جست‌وجو است که تبلیغات شما می‌تواند در آن‌ها به نمایش دربیاید. تبلیغات متنی، تبلیغات پویا و تبلیغات مبتنی بر تماس رایج‌ترین روش این نوع کمپین است که با آیکون ad  یا ads  در کنار صفحه سرچ گوگل به نمایش درمی‌آید. معمولاً با توضیحاتی نمایش داده می‌شود که به تبلیغ‌کننده اجازه می‌دهد جزئیاتی در مورد کسب‌وکار مثل مکان، شماره تماس و … ارائه بدهد. اگر می‌خواهید در نتایج موتور جست‌وجو حضور داشته باشید باید از این کمپین استفاده کنید.

کمپین شبکه جست‌وجو

کمپین شبکه نمایشی:

کمپین شبکه نمایشی به شما کمک می‌کند زمانی که کاربرها در حال مرور وب‌سایت موردعلاقه خود هستند، فیلمی در یوتیوب نگاه می‌کنند، جی‌میل خود را چک می‌کنند یا از دستگاه‌ها و برنامه‌های تلفن همراه استفاده می‌کنند دیده شوید. کمپین شبکه نمایش به شما کمک کند توجه دیگران را در چرخه خرید زودتر جلب کنید. شما می‌توانید قبل از شروع جستجو، تبلیغات خود را در مقابل افراد قرار دهید، همچنین می‌توانید به افراد یادآوری کنید که به چه مواردی علاقه دارند مثلاً زمانی که کاربری قبلاً به سایت شما سر زده است و خرید محصولی را متوقف کرده است شما مجدداً می‌توانید آن را در جای دیگر به کاربر نمایش دهید.


کمپین شبکه نمایشی


Document

برای مطالعه بیشتر در این مورد می‌توانید به مقاله‌های زیر مراجعه نمایید


کمپین شبکه جست‌وجو با ترکیب نمایش

کمپین شبکه جست‌وجو با ترکیب نمایش

در این حالت شما می‌توانید از کمپین شبکه جست‌وجو و نمایش به‌صورت هم‌زمان استفاده کنید. برای اجرای این نوع کمپین شما باید شبکه جست‌وجو را انتخاب کنید و سپس از تنظیمات تبلیغات نمایشی نیز انتخاب شود. کمپین شبکه جست‌وجو با نمایش به شما کمک می‌کند به افرادی که در گوگل جست‌وجو می‌کنند و افرادی که سایت‌های مختلف را بازدید می‌کنند دسترسی پیدا کنید.

کمپین شبکه جست‌وجو با تبلیغات نمایشی همانند کمپین شبکه جست‌وجو مدیریت می‌شود: بودجه تعیین می‌شود، کلمات کلیدی مرتبط انتخاب می‌شود، تبلیغات ایجاد و پیشنهادها ارائه می‌شود. زمانی که افراد در گوگل یا سایت‌های شریک گوگل یا پارتنر گوگل جستجو کنند، تبلیغات شما به‌صورت انتخابی نمایش داده می‌شود و مناقصه به‌صورت خودکار انجام می‌گیرد و به شما کمک می‌کند افرادی بیشتر که به محصولات و خدمات شما علاقه‌مند هستند دست پیدا کنید. به‌طورکلی تبلیغات شما اول در شبکه نمایش دیده می‌شود و اگر میزان پیشنهاد روزانه شما باقی‌مانده باشد در شبکه نمایش نیز دیده می‌شود.

ویژگی‌های بارز کمپین شبکه جست‌وجو با نمایش

افزایش مشتریان بالقوه: با اضافه‌کردن تبلیغات نمایشی، تبلیغات شما می‌تواند در شبکه نمایشی گوگل دیده شود مجموعه‌ای که شامل بیش از 2 میلیون وب‌سایت، ویدئو و اپلیکیشن است.

رسیدن به مشتریان بالقوه سریع‌تر در چرخه خرید: با نمایش بیشتر کاربران می‌توانند در وب‌سایت‌های مختلف با جست‌وجو محصولات مشابه به شما دسترسی پیدا کنند.

با کمی کار اضافه استراتژیک باشید: ازآنجاکه اضافه‌کردن کمپین نمایش کاملاً خودکار است، تبلیغات شما بهینه می‌شود تا در سراسر شبکه نمایش بدون تنظیمات اضافه دیده شود.

کمپین خرید

اگر کسب‌وکار شما محصولی فیزیکی برای فروش دارد می‌توانید از کمپین خرید گوگل ادز استفاده کنید. در این کمپین برخلاف شبکه جست‌وجو که تنها متن به نمایش درمیاید، شما باید عکسی از محصول به همراه عنوان، مکان خرید، قیمت و موارد دیگر به کاربر ارائه دهید. برای آغاز این کمپین، ابتدا باید اطلاعات محصولات خود را در بخش “Merchant Center” بارگذاری کنید و سپس کمپین خود را در گوگل ادز بسازید. در کمپین خرید شما می‌تواند هم‌زمان با تبلیغات متنی ظاهر شوید، زیرا گوگل می‌خواهد کاربر به بهترین نتیجه در جست و دست پیدا کند، این بدان معناست که خریداران می‌توانند بهترین گزینه را قبل از کلیک کردن برای خرید پیدا کنند و این شمارا به فروش نزدیک‌تر می‌کند.


Document

سفارش کمپین گوگل ادز از ادستیتو


کمپین ویدئویی گوگل ادز

ویدئو یکی از مواردی است که در دنیای حاضر دارای اهمیت بسیار زیادی است؛ در کمپین ویدئویی شما می‌توانید تبلیغات ویدئویی خود را به‌تنهایی یا با سایر محتوای ویدئویی پخش‌شده در YouTube و در سراسر شبکه نمایش گوگل نشان دهید.

 انواع مختلف این کمپین شامل:

کمپین ویدئویی In-stream ads

ویدئو تبلیغاتی شما، قبل، بعد و میان محتوای در حال پخش در یوتیوب و همچنین هنگام استفاده از اپلیکیشن و بازی‌ها، نمایش داده می‌شود. در این حالت، کاربر پس از ۵ ثانیه امکان رد کردن نمایش محتوای تبلیغاتی را دارد.

کمپین ویدئویی Video discovery ads

این نوع تبلیغات، تنها در یوتیوب و زمانی کاربر در حال جست‌وجوی محتوای یوتیوب است نمایش داده می‌شود و با کلیک بر روی آن‌ها، به پخش مستقیم ویدئو یا کانال یوتیوب موردنظر هدایت خواهید شد.

کمپین ویدئویی Out stream ads

این نوع تبلیغات تنها در وب‌سایت‌های همکار گوگل نمایش داده می‌شوند

کمپین ویدئویی Not-Shippable in-stream ads

در این حالت، شما می‌توانید تبلیغ ویدئوی خود را به‌صورت کامل به مخاطبین نمایش دهید. محتوای این نوع تبلیغ قابل رد کردن نیست و کاربر باید آن را تا انتها تماشا کند. همچنین مدت‌زمان این ویدئوها نیز باید کمتر از 15 ثانیه باشد.


سفارش اکانت تبلیغات از ادستیتو

کمپین ویدئویی Bumper ads

این نوع تبلیغات بسیار کوتاه و معمولاً کمتر از ۶ ثانیه هستند. عموماً در این قبیل از تبلیغات، شرکت‌ها به دنبال نمایش یک پیام فراموش‌نشدنی و یا نمادی از کسب‌وکار خود هستند که قابل رد کردن هم نیست.

کمپین‌های اپلیکیشن جهانی

اگر شما اپلیکیشن دارید برای معرفی اپلیکیشن و همچنین افزایش نصب باهدف افزایش درآمد دارید یکی از بهترین عملکردها برای شما استفاده کمپین‌های اپلیکیشن جهانی خواهد بود، این کمپین کاربر را بر اساس علاقه و تمایلاتشان هدف قرار می‌دهد. این تبلیغات در گوگل سرچ، گوگل دیسپلی نتورک، گوگل‌پلی و یوتیوب ظاهر می‌شود.

جمع‌بندی مقاله انواع کمپین گوگل ادز

شما می‌توانید بر اساس عملکردی که از مشتری‌های خود انتظار دارید برای کمپین خود هدف انتخاب کنید و یک کمپین مؤثر برای خود ایجاد کنید. هر کسب‌وکار می‌تواند با انتخاب هدف درست و کمپین مناسب، کاربر درست در زمان درست و در مکان درست دسترسی پیدا کنید.

جمع‌بندی مقاله انواع کمپین گوگل ادز
 این مقاله رو برای دوستات ارسال کن ! یا برای خودت بفرست تا یادت باشه که ازش استفاده کنی 
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

Document

دسترسی سریع به مقالات
https://1da.ir/gX41Eq
https://rizy.ir/KzG0ij
https://bit.ly/3LlL5Lq
https://301.link/IC
http://gg.gg/112dlw


شما چه تجربه‌ای از دنیای تبلیغات گوگل ادز دارید؟ می‌توانید برای ما تجربه خودتان رو به اشتراک بذارید تا دیگران نیز از تجربه شما به بهترین شکل استفاده کرده و در کنار هم رشد کنیم.

اگر شما هم به دنیای گوگل ادز علاقه دارید و دوست دارید که آموزش گوگل ادز رو به بهترین شکل آموزش ببینید میتونید به مقالات آموزش گوگل ادز در مجله اموزشی ادستیتو مراجعه کنید . در انتها باید عرض کنم که این مقاله صرفا برای افرادی نوشته شده که قصد یادگیری گوگل ادز رو دارند و در صورتی که این مقاله براتون مفید بود میتونید این مقاله رو با دوستان خود به اشتراک بگذارید و در صورتی که مشکلی در مورد این مقاله دارید می تونید از طریق صفحه ی من در وب سایت با من در تماس باشید تا کمکی هر چند کوچک به شما کرده باشم. و اگر هم علاقه مند به یادگیری بیشتر گوگل ادز هستید میتونید از مقالات دیگر من در این مورد دیدن کنید.


ارتباط با ادستیتو

آخرین مقالات ادستیتو
دور زدن تحریم های گوگل ادز

دور زدن تحریم های گوگل ادز | راهکار رشد و شکوفایی کسب‌وکارهای ایرانی در دنیای آنلاین

دور زدن تحریم های گوگل ادز برای کسب‌وکارهای ایرانی ممکن است تحریم‌های تبلیغاتی گوگل برای کسب‌وکارهای ایرانی، به‌ویژه برای آن‌هایی که با پیچیدگی‌های قوانین تجارت بین‌المللی آشنا نیستند، می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد. با تغییرات دائمی چشم‌انداز نظارتی کمپانی گوگل، کسب‌وکارهایی که در کشور ایران فعالیت می‌کنند، با چالش‌های مهمی در تبلیغات آنلاین محصولات یا خدمات […]

بیشتر بخوانید
کلیدواژه برای تبلیغات گوگل

کلیدواژه برای تبلیغات گوگل | برای انتخاب کلیدواژه مرتبط باید چه نکاتی را در نظر داشت؟

انتخاب کلیدواژه برای تبلیغات گوگل؛ اولین گام برای موفقیت کلیدواژه، کلیدواژه و باز هم کلیدواژه؛ پیدا کردن کلیدواژه‌های مناسب برای تبلیغات گوگل تعیین می‌کند که آیا سرنخ دریافت خواهید کرد و اینکه آیا کیفیت کلیدواژه‌ها به اندازه کافی خوب است تا برای شما بازگشت سرمایه و سودآوری به همراه داشته باشند یا اینکه فقط بودجه […]

بیشتر بخوانید
ایجاد کمپین گوگل ادز

ایجاد کمپین گوگل ادز | راهنمای ایجاد و تنظیمات

بهترین روش‌ها و ترفندهای ایجاد کمپین گوگل ادز در دنیای دیجیتال امروز، گوگل به‌عنوان مطرح‌ترین موتور جستجوگر و در عین حال یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های تبلیغاتی در جهان شناخته می‌شود. به همین دلیل بسیاری از کسب‌وکارها تلاش می‌کنند تا بیشترین بهره را از کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ببرند. اما ایجاد کمپین گوگل ادز در این پلتفرم […]

بیشتر بخوانید